Zapisky Paula Stringa

Klíčová slova: Fantasy, NWN, Demona
Rubrika: Vlastní tvorba

Prolog

*Vyprávění starého rybáře*
Moře k nám tehdy bylo opravdu štědré. Vezli jsme spoustu čerstvých ryb a další mořské pochoutky. Pluli jsme již zpět na ostrov, když jsem v dálce zahlédl kovoví odlesk.
Muž na pravoboku! Křičel první důstojník, který zahlédl zřejmě to samé. Kormidelník pak pomalu upravil kurz našeho škuneru a malá záchranná loď mphla vyplout vstříc ztroskotanci.

Vysoké horečky pominuly asi po týdnu a muž se pozvolna začal probírat zpátky k životu. Tělo měl ochablé a nemohl si na nic vzpomenout. Jediné co jsme u něj našli byli roztrhané lovecké šaty a podepsaná čepel se jménem Paul String. Později muž toto jméno přijal za své. Než jsem odjížděl na další rybářskou výpravu byl už schopen se alespoň sám najíst. Nemůžu však živit dalšího muže! Jak bude schopen chodit je nutné jej odvést na místní imigrantský úřad.

První den

Starý muž mě vláčel ven z chatrče. Znova jsem upadl do bezvědomí. Po procitnutí jsem si připadal jak ve vězení. Řídké světlo imigračního úřadu ve mně probudilo ty nejhlubší pocity samoty a beznaděje. Kdo vlastně jsem? Co tady dělám? Proč? Ta čepel!? To jméno? Příliš mnoho otázek. Teď musím pryč z týhle kobky.

Vaše jméno? Zeptal se emigrační úředník. Paul String. Odpověděl jsem bez zaváhání. Zde máte vaši identifikační kartičku. Podal mě malý předmět do ruky a poplácal mě po zádech. Jeho další slova jsem moc nevnímal. Co nejrychleji jsem utíkal ven na čerstvý vzduch.

Pod širým nebem jsem se cítil mnohem lépe. Zhluboka jsem nasával mořský vzduch do svých plic a vychutnával sluneční paprsky, dopadající na můj obličej. V ruce jsem pevně svíral identifikační kartičku. Pomalu a nejistě jsem otevřel dlaň. Tahle malá věc určuje prozatím můj další osud. Stálo zde černé na bílém to, čeho jsem se tolik bál. "Paul String toho času přechodný obyvatel ostrova Demona ". S prázdnotou v srdci jsem tehdy četl tyto slova. Byl to však osudný okamžik, neboť jsem přijal jméno Paul String jako svoje vlastní. Unaven a na pokraji vysílení jsem se jal hledat místo k odpočinku.

***
Na lavici v imigrantském úřadu zůstal toho dne starý oděv zálesáka. Roztrhaný s podivnou výšivkou na pravém rameni. Zašitá tajná kapsa, které si nikdo do té doby nevšiml, dále skrývala svá tajemství. Bylo již k večeru, když úředník rozdělal oheň v sudu, aby spálil staré papíry a nepotřebné krámy ze svého úřadu.

Autor: Jiří Provazník
Datum vydání: 03.11.2005 | Zobrazeno: 3241
Permanentní odkaz: Zapisky Paula Stringa

Komentáře (0)
Přidej vlastní komentář:
Následující (běžně neviditelná) pole slouží pro vnitřní identifikaci systému. Pokud je vyplníte nebude možné váš požadavek na straně serveru zpracovat:
URL:
contents:
Website:
Pro odeslání vašeho komentáře použijte tlačítko "Odeslat". Toto tlačítko nepoužívejte:

Následující položky je vhodné vyplnit:
Jméno :
Email :
Web :
Místo :
Hodnocení:
Hodnocení jako pomocí hvězdiček
1/5= nejhorší, 5/5=nejlepší